SZCZYTNO. Podsumowanie zdarzeń drogowych z minionego weekendu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w miniony weekend wyeliminowali kolejnych, nieodpowiedzialnych kierowców. Zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy pomimo ciążących na nich sądowych zakazach prowadzenia pojazdów wsiedli za „kółko”. Zatrzymali również nietrzeźwego kierującego, a także kierowcę bez prawa jazdy. Dodatkowo pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. 

 

W czwartek (26.01.2023) około godziny 12:00 na ulicy Polnej w Świętajnie policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen. Pojazdem kierował 45-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Policjanci sprawdzili mężczyznę w systemach informatycznych. Okazało się, że 45-latek posiada aktywny od marca 2022 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

W piątek (27.01.2023r.) przed godziną 01:00 w Zabielach, gm. Wielbark funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Mundurowi przebadali alkomatem kierowcę. 27-Letni mieszkaniec gminy Wielbark wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. W jego organizmie znajdowało się ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna niebawem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

W sobotę (28.01.2023r.) po godzinie 07:00 w miejscowości Dźwiersztyny funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Nissan. Policjanci zweryfikowali dane kierowcy oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 64-letni mieszkaniec gminy Pasym nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo pojazd zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Na kierowcę nałożyli mandat karny za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie. Za jazdę samochodem bez uprawnień 64-latek odpowie przed sądem.

 

Tego samego dnia (sobota, 28.01.2023r.) przed godziną 17:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Paderewskiego w Szczytnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 20-letnia kierująca pojazdem marki Suzuki, omijając prawidłowo zaparkowany pojazd nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki Opel, którym kierował 31-latek. Oboje kierujący to mieszkańcy Szczytna. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze nałożyli na 20-latkę mandat karny. 

 

Również w sobotę (28.01.2023r.) około godziny 18:00 na krajowej 57, między Szymanami, a Szymankami doszło do zderzenia pojazdu ze zwierzyną leśną. Kierująca pojazdem marki Renault, 42-letnia mieszkanka Warszawy uderzyła w sarnę, która wbiegła wprost pod jej pojazd. Kierująca po zderzeniu wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie odniosła obrażeń.

 

W niedzielę (29.01.2023r.) około godziny 23:00 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku na ulicy Kętrzyńskiego w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Za kierownicą auta siedział 38-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Na miejscu pasażera siedział 31-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Policjanci zweryfikowali dane kierującego, pasażera oraz pojazdu, którym się poruszali. Okazało się, że kierowca posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

zdj. poglądowe, źródło – domena publiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *