ŚWIĘTAJNO. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie podczas codziennych służb czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Eliminują tych, którzy stwarzają realne i bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekonał się o tym mieszkaniec naszego powiatu, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 87 km/h.

W środę (01.02.2023r.) po godzinie 11:00 w Świętajnie policjanci ze szczycieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Mundurowi dokonywali pomiaru prędkości na ul. Polnej. W pewnym momencie policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, mieszkaniec gminy Świętajno jedzie o 87 km/h za dużo w obszarze zabudowanym. Dodatkowo w miejscu przekroczenia prędkości obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to niezmiennie jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowcy przekraczający dopuszczalną prędkość stwarzają realne i bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników dróg.

zdj. KPP w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *