STAWIGUDA. XX Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych – Kurlantka 2023

W ubiegły weekend w Stawigudzie odbył się już jubileuszowy, bo XX Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych – Kurlantka 2023. Wśród ponad wielu wykonawców, nie zabrakło również i muzycznych przedstawicieli naszego miasta i powiatu.

– Naszym celem, jako organizatora przeglądu jest zapewnienie uczestnikom dobrej, wspólnej zabawy – opowiada o wydarzeniu Witold Lubowiecki, dyrektor GOK w Stawigudzie. Nie ma mowy o jakiejkolwiek rywalizacji, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe statuetki i dyplomy. – W naszym tegorocznym jubileuszowym przeglądzie wzięło udział 30 zespołów, natomiast wszystkich uczestników było około 500 osób. Napawa nas to radością i jednocześnie dodaje sił do organizowania kolejnych edycji naszego przeglądu w Stawigudzie.

Wśród uczestników tego muzycznego wydarzenia nie zabrakło również i szczycieńskich zespołów oraz pochodzących z terenu naszego powiatu. Ze Szczytna był m.in. Zespół „Krys” i „Nadzieja”, natomiast Dźwierzuty reprezentowały „Wrzosy”, a Wielbark „Mazur, Kurpś i Dziewcoki”.

– Był to już nasz piąty występ w Stawigudzie – wspomina o przeglądzie Piotr Krzyżewski, założyciel i lider Zespołu „Nadzieja” ze Szczytna. Atmosfera jest wspaniała, a jest to niewątpliwie zasługa organizatorów. Dzięki temu nawiązują się przyjaźnie i znajomości oraz jest to niepowtarzalna okazja do tego, aby wymienić się muzyczno-wokalnymi doświadczeniami – dodaje z nieukrywaną radością pan Piotr. – Jak tylko zdrowia i sił starczy, będziemy tam jeździć na kolejne edycje przeglądu w Stawigudzie.

 

fot. GOK w Stawigudzie

Krzyżewski 2
- Jak tylko zdrowia i sił starczy, będziemy jeździć na kolejne edycje przeglądu w Stawigudzie - Piotr Krzyżewski, Zespół "Nadzieja"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *