SZCZYTNO. Podsumowanie weekendu na szczycieńskich drogach

W miniony weekend szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu kilku niegroźnych zdarzeń drogowych. 31-Letni kierujący audi wjechał w tył poprzedzającego go auta marki fiat. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę samochodem bez prawa jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

W piątek (26.05.2023r.) po godzinie 12:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Romany w gminie Szczytno. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem opel, 38-letni mieszkaniec gminy Szczytno nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, dachował i wjechał do rowu. Pasażerka auta, 13-letnia mieszkanka gminy Szczytno, została przewieziona do szpitala. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierowca opla był trzeźwy. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny za spowodowanie kolizji.

Tego samego dnia (26.05.2023r.) tuż po godzinie 16:00 do dyżurnego komendy ze Szczytna wpłynęło zgłoszenie dotyczące płonącego auta na DK 57, przed miejscowością Nowiny. Funkcjonariusze ustalili, że autem marki opel podróżował 31-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna w trakcie jazdy zauważył dym wydobywający się z pod pokrywy silnika. Zatrzymał samochód, po wyjściu z niego auto zaczęło się palić. 31-Latek wezwał na miejsce służby ratunkowe. Opel spłonął doszczętnie. Kierowca podróżował sam i nie odniósł obrażeń ciała.

W sobotę (27.05.2023r.) około godziny 09:30 w Zabielach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem fiata oraz audi. Mundurowi ustalili, że kierujący osobowym audi, 31-letni mieszkaniec gminy Wielbark, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył auta marki fiat, którym podróżował 56-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnej bazie danych okazało się, że 31-latek nie posiada prawa jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo, odpowie przed sądem za kierowanie bez uprawnień.

Również w sobotę (27.05.2023r.) około godziny 13:00, na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 66-letni cyklista, zjeżdżając z chodnika na jezdnię, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bok auta marki honda. Autem podróżowała kobieta. W wyniku uderzenia 66-latek upadł i uderzył głową w jezdnię. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Badanie wykazało w organizmie 66-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierująca pojazdem osobowym nie doznała żadnych obrażeń. Teraz sprawą zajmują się szczycieńscy policjanci.

fot. KPP w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *