Klon. Bieg charytatywny

27 czerwca w Klonie odbył się bieg charytatywny, zorganizowany na rzecz Sebastiana Pawłowskiego z Rozóg. Jest on podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą oraz uczestnikiem zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Orzeszkach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Gmina Rozogi, natomiast głównymi organizatorami było Stowarzyszenie Aktywni Razem, Klub HDK przy OSP w Klonie. Dzięki zorganizowanej akcji, zebrano około 9 tys. złotych, a sama impreza zgromadziła ponad 300 osób.

Sebastian Pawłowski cierpi na sprzężoną niepełnosprawność, w tym na autyzm i opóźnienie psychoruchowe. Jego stan wymaga ciągłego leczenia, rehabilitacji i terapii w taki zakresie, aby w przyszłości potrafił dokonać czynności samoobsługowych, dzięki czemu mógłby samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie.

W biegu wzięło udział 100 uczestników, wśród których nie zabrakło mieszkańców ościennych powiatów. Jak mówi Dorota Kulas, koordynator niedzielnego biegu w Klonie, o zamiarze przeprowadzenia akcji, jej organizatorzy nosili się już od początku bieżącego roku. – Udało nam się pozyskać środki z gminy, dzięki którym mogliśmy zakupić m.in. medale i puchary.

Organizatorzy zgodnie twierdzą, że bieg był właściwie „dokładką” do głównej imprezy, czyli zebrania środków na rehabilitację Sebastiana. – Wiadomo jednak, że biegi na niewielkich nawet dystansach przyciągają więcej zainteresowanych tego typu imprezami i mając jeszcze w pamięci podobną  sprzed dwóch lat, znów postanowiliśmy zorganizować, jak niektórzy twierdzą „przebieżkę”, na odcinku 5 kilometrów i jak widać, udało nam się – mówi z nieukrywaną dumą pani Dorota

Organizatorzy nie do końca byli pewni pełnego obłożenia biegu, ponieważ jeszcze na kilka dni przed imprezą było zapisanych niewielu chętnych, bo tylko połowa z limitu, który ustalono i wynosił 100 osób. Wszelkie wątpliwości organizatorów rozwiało niedzielne przedpołudnie, podczas którego do Klonu zaczęli przybywać pasjonaci biegów.

Współorganizatorem imprezy biegowej w Klonie było również Nadleśnictwo Spychowo i Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach, których dzielnie wspomagali wolontariusze i darczyńcy nie tylko z terenu gminy, ale i powiatu. Medycznie bieg zabezpieczała Fundacja Autrimpus, natomiast nad bezpieczeństwem imprezy czuwali druhowie ochotnicy z OSP Rozogi, Klon, Faryny, Wilamowo i Dąbrowy.

Według uczestników, trasa pomimo niewielkiego dystansu, nie należała do najłatwiejszych. Nie tylko temperatura, ale i piaszczyste odcinki trasy oraz podbiegi nieco utrudniały jej pokonanie, ale jak to się mówi, dla chcącego nic trudnego. Przyjechałem do Klonu, aby wspomóc z akcji charytatywnej, a przy okazji trochę sobie pobiegać. Dwa lata temu trasa była o wiele trudniejsza, bo z nieba lał się większy żar – mówi Roman Kołecki ze Szczytna.

Był to ciężki trajlowy odcinek z dużą ilości podbiegów no i oczywiście wysoka temperatura, ale przede wszystkim trasa jest bardzo ciekawa – mówi o biegu jego zwycięzca Marcin Dudziec ze Szczytna. – Gorąco, pod górkę i dużo piachu – tak skomentowała 5 kilometrowy odcinek Milena Siwek z Pasymia, która jako pierwsza z kobiet zakończyła bieg. 

Uczestnikiem biegu w Klonie by równi wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński. – Znakomita inicjatywa, a samą trasę mogę zaliczyć do średnio trudnych. Dużo podbiegów, ale najważniejsze jest to, że zorganizowano to w szczytnym celu.

Jak zapewniają organizatorzy, jeśli wszystko pójdzie po ich myśli i nic nie stanie na przeszkodzie, to bieg charytatywny w Klonie na stałe wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez nie tylko ich miejscowości, ale być może i gminy Rozogi.

 

WYNIKI BIEGU

DOROŚLI

Kategoria kobiet
1. Milena Siwek 22:07 Pasym
2. Magdalena Piotrowska 22:23 Świętajno
3.Anna Polewaczyk 23:02 Myszyniec Stary

Kategoria mężczyzn
1.Marcin Dudzic 18:12 Szczytno
2.Mirosław Kulas 18:51 Krutyn.
3.Krzysztof Niksa 19:40 Cyk

MŁODZIEŻ

Kategoria dziewczęta
1.Aleksandra Mikołajczyk 27:11 Rozogi
2.Emilia Gronowska 27:43 Wilamowo
3.Roksana Romanowska 45:03 Myszyniec

Kategoria chłopcy
1 Seweryn Sypiański 19:56 Wilamowo
2.Szymon Gajek 22:02 Nowe Kiejkuty
3. Szymon Kulas 25:00 Krutyń

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *