Koncert charytatywny “Szczytno dla Ukrainy”

6 marca na Placu Juranda w Szczytnie odbył się koncert charytatywny Szczytno dla Ukrainy, który został zorganizowany z inicjatywy burmistrza miasta Krzysztofa Mańkowskiego, lidera zespołu Hunter Pawła Grzegorczyka oraz szefa Mobilnej Sceny – Janusza Zakrzewskiego.

Spontaniczna akcja władz Szczytna i jego mieszkańców była odpowiedzią na dramatyczną sytuację Ukrainy w związku z toczącą się na jej terenie wojną. To pierwszy koncert w naszym mieście, który ma być symbolem i wyrazem wsparcia dla całego narodu ukraińskiego.

 

Hubert Mikosza, który rozpoczął niedzielne wydarzenie na Placu Juranda, połączył się ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi w Ukrainie, dzięki czemu szczytnianie mogli na żywo dowiedzieć się o aktualnej sytuacji za naszą wschodnią granicą. Burmistrz Krzysztof Mańkowski w swoim wystąpieniu serdecznie podziękował mieszkańcom miasta za tak liczne przybycie oraz wyraził swoją solidarność z Ukrainą. Dodał również, że jest dumny z faktu, iż może reprezentować miasto, którego obywatele w tak ciężkich chwilach łączą się i wspólnie pomagają mieszkańcom Ukrainy.

 

Po powitaniu przez burmistrza, w akustycznym repertuarze wystąpił zespół Hunter, którego na scenie wspierał szczycieński chór Kantata pod kierownictwem Mariusza Pardo. Podczas niedzielnego koncertu, na Placu Jurand została zorganizowana przez szczycieński Caritas zbiórka pieniężna, dzięki tej akcji in hojności widzów koncertu uzbierano łącznie 14 tysięcy 552 złote i 52 grosze. Wolontariacie działania były również wspierane przez harcerzy szczycieńskiego hufca ZHP, którzy przyjmowali najpotrzebniejsze artykuły dla mieszkańców Ukrainy.

 

Zapraszamy do wsparcia działań niosących pomoc na stronie www.szczytnodlaukrainy.pl, gdzie można wpłacić środki. Akcję zbiórki, stronę internetową oraz rachunek zorganizował Bank Spółdzielczy w Szczytnie wspólnie ze Stowarzyszeniem Wszystko Dla Szczytna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *