Pasym. Obchody 635 lecia założenia miasta

W dniach od 9 do 11 lipca Pasym będzie obchodził 635-lecie założenia miasta. Dokładnie w piątek o godzinie 17 zostały uroczyście przekazane klucze najstarszego mazurskiego miasta, rozpoczynając tym samym cykl imprez i atrakcji, przygotowanych nie tylko dla mieszkańców, ale również i turystów, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych.

– Oddałem klucze i niech artyści teraz walczą, żeby mieć publiczność. Mam nadzieję, że nam pogoda nie przeszkodzi i wszystkie sztuki artystyczne i uliczne, które będą prezentowane na rynku w Pasymiu przysporzą nam dużo publiczności i wszystko uda się jak najbardziej.

Burmistrz Pasymia Cezary Łachmański zaznacza, że na artystyczny wymiar pasymskich obchodów powstania miasta miała niewątpliwie idea Citaslow.

Na artystyczny wymiar pasymskich obchodów powstania miasta miała niewątpliwie idea Citaslow.

– Znaleźliśmy chyba swoją tożsamość, między innymi przez ideę Citaslow, dzięki której dbamy o kulturę, zabytki i przyrodę.

Jak zapewnia burmistrz Łachmański, trzydniowa impreza kulturalna promująca miasto i gminę nie będzie jednorazowym wydarzeniem i prawdopodobnie przyjmie charakter cykliczny, który ostatecznie ma mieć formę festiwalu sztuk ulicznych i artystycznych.

– Wydaje mi się, że to, co chcemy zaprezentować naszym mieszkańcom oraz gościom sprawdzi się i będziemy to robić cyklicznie. Chcemy wykorzystać walory, o których mówią osoby, które się tu prezentują, czyli artyści.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *