Szczytno. Jubileuszowy piknik parafialny

W sobotę po południu, 2 lipca na terenie przykościelnym parafii pw. Chrystusa Króla w Szczytnie odbył się już po raz szósty piknik parafialny. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że był to jubileuszowy piknik, ponieważ wspomniana parafia obchodziła w sobotę 30-lecie swojego istnienia. Jest to „najmłodsza” parafia w naszym mieście, bo powstała w 1992 roku jako piąta i od samego początku jej istnienia proboszczem jest ks. Mirosław Rudoman. Wspólnota chrześcijańska należąca do parafii liczy obecnie ponad 5 tys. osób.Pariafialne wydarzenie rozpoczęła o godzinie 17.00 uroczysta Msza Święta, którą celebrował były wikariusz parafii ks. Szymon Wawrzyńczak. Godzinę później na placu przykościelnym rozpoczęły się śpiewy i pląsy, a pomiędzy występami wykonawców, swój popis gadką kurpiowską dała radna Anna Rybińska, która zebrała dość spore owacje po każdym wejściu na scenę.
Współorganizatorem pikniku był m.in. radny miejski – Rafał Kiesikowski
Na pikniku na każdy mógł coś znaleźć dla siebie. Dla dzieci stoiska ze słodyczami i zjeżdżalnie, a dla starszych coś dla podniebienia i rozbawienia. Nie zabrakło i typowo wojskowej grochówki, którą serwowali druhowie z OSP Piasutno. Na scenie można było usłyszeć właściwie wszystkie zespoły śpiewacze działające na terenie naszego miasta.
Piknik zakończył się krótko po północy, a na scenie wcześniej wystąpił m.in. zespół z Pisza „Zarażeni folkiem” oraz Bartosz Abramski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *