Szczytno. Krajowa Wystawa Psów Rasowych

3 lipca na murawę Stadionu Leśnego w Szczytnie zawitała psia arystokracja. Dokładnie 639 zwierząt przyjechało nie tylko z kraju, ale i państw ościennych, aby zawalczyć o laur najpiękniejszego i najbardziej ułożonego psa. Jak powiedziała Magdalena Olbryś, współorganizatorka Krajowej Wystawy Psów Rasowych, Szczytno z roku na rok staje się ważnym punktem na mapie kynologicznej tego typu wydarzeń.

– Cieszę się z faktu, że tak ważne wydarzenie dla nas, hodowców psów, zawitało również i do Szczytna, mojego rodzinnego miasta – mówi z dumą o wydarzeniu Magdalena Olbryś. Hodowlą psów wspólnie z mężem zajmujemy się już od lat, ale takie wydarzenie na pewno dodaje prestiżu nie tylko miastu, ale staje się również w jakiś sposób atrakcją, dla której warto przyjechać do naszego miasta.

                                                                   Magdalena Olbryś

Pani Magdalena nie ukrywa, że gdyby nieoceniona pomoc władz Wyższej Szkoły Policji oraz władz miejskich, takie wydarzenie nie odbyłoby się, ponieważ nie ma takiego miejsca, gdzie można byłoby zorganizować wystawę. – Na taka liczbę wystawców byliśmy przygotowani i być może byłoby ich więcej, ale w tym samym czasie odbywała się wystawa międzynarodowa psów w Wiśle na południu Polski i dlatego nie wszyscy mogli do nas przyjechać, bo tamta impreza jeśli chodzi o wymiar i prestiż, jest ważniejsza. Pani Magdalena marzy, aby jedna z międzynarodowych wystaw odbyła się również i w Szczytnie, co być może spełni się, bo jak powiedział, jeśli dobrze wszystko pójdzie zgodnie z jej planami, to być może odbędzie się ona już za dwa lata również na Stadionie Leśnym przy ulicy Ostrołęckiej w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *