SZCZYTNO. 79-latek stracił prawie 10 000 złotych

Do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą oszustwa internetowego i stracił swoje oszczędności. Obietnica zarobienia szybkich pieniędzy skończyła się dla 79-latka utratą prawie 10 000 złotych. 

Szczycieńscy śledczy wyjaśniają sprawę oszustwa internetowego. W czwartek 11 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się 79-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustwa. Na jednym z popularnych portali społecznościowych zauważył reklamę, która gwarantowała duży zysk. Mężczyzna wypełnił formularz znajdujący się na stronie, w którym podał swój numer telefonu. Po chwili do 79-latka zadzwonił mężczyzna podający się za maklera. Polecił przelać mężczyźnie określoną kwotę pieniędzy na wskazany przez niego numer konta.

Przez pewien czas z mężczyzną telefonicznie kontaktował się makler oraz jego asystentka. 79-Latek udostępnił im swoje dane oraz dane karty bankomatowej. Gdy mężczyzna uświadomił sobie, że mógł paść ofiarą oszustów, zażądał zwrotu przelanych wcześniej pieniędzy.

Przestępca poinformował mężczyznę, że do zwrotu pieniędzy konieczne będzie udostępnienie dowodu osobistego. 79-Latek przesłał na wskazany adres mailowy dokument tożsamości. Następnie udał się do placówki swojego banku w celu zablokowania karty bankowej. Jak się okazało, było już za późno. W wyniku oszustwa, mężczyzna stracił prawie 10 000 złotych.

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *