SZCZYTNO. Poszukiwany listem gończym 49-latek w rękach szczycieńskich policjantów

Kryminalni ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali poszukiwanego listem gończym 49-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego.

W czwartek 23 lutego po godzinie 07:00 policjanci z Wydziału Kryminalnego w Witówku zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Jedwabno. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym na karę 11 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 49-Latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Policjanci w ramach pełnionych obowiązków sprawdzają miejsca zamieszkania osób poszukiwanych oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane, przed służbą zapoznawani są z personaliami osób, które mają zasądzoną karę pozbawienia wolności. Ujęcie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu. Przypominamy, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *