WIELBARK. Policjanci z Wielbarka zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Miał ponad 2 promile alkoholu

Policjanci codziennie podejmują działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkich jego uczestników. W dalszym ciągu, ogromnym zagrożeniem na drodze są nietrzeźwi kierujący. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Wielbark, który jechał rowerem pod wpływem alkoholu. Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na niego mandat karny.

W środę 22 lutego po godzinie 01:00 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku patrolując miejscowość Wielbark zauważyli na ul. Kętrzyńskiego rowerzystę. Styl jazdy kierującego wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli. To 64-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mundurowi przebadali mężczyznę alkomatem. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze nałożyli na 64-latka mandat karny. Po wykonanych czynnościach przekazali mężczyznę pod opiekę osobie trzeźwej.

Nietrzeźwi kierujący są zawsze poważnym zagrożeniem dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Nie ważne czy jadą samochodem, motocyklem czy rowerem. W konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się innymi uczestnikami ruchu drogowego, są przyczyną zdarzeń drogowych, często tych najtragiczniejszych w skutkach.

 

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *