SZCZYTNO. Dwóch kierujących zatrzymanych bez prawa jazdy. Jeden z nich miał dwa sądowe zakazy

Policjanci ze Szczytna zatrzymali dwóch kierujących, którzy w ogóle nie powinni nimi być. Jeden z nich miał wydane dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, a drugi prowadził motorower nie posiadając uprawnień. Funkcjonariusze przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. Są za to poważne konsekwencje dla tych, którzy zdecydują się kierować bez wymaganych uprawnień.

Pierwszy ze skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez policjantów szczycieńskiej komendy w środę (01.02.2023r.) około godziny 11:00 na ulicy Jagiellończyka w Szczytnie. 31-Letni mieszkaniec gminy Świętajno poruszał się Volkswagenem pomimo ciążących na nim dwóch zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast drugi wpadł w ręce funkcjonariuszy Posterunku Policji w Wielbarku tego samego dnia przed godziną 17:00 na ulicy Nowowiejskiego w Wielbarku. 20-Letni mieszkaniec Wielbarka kierował motorowerem marki Romet. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W dalszym ciągu po szczycieńskich drogach poruszają się nieodpowiedzialni kierowcy. Wsiadają za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień. Zdarzają się też kierowcy, którzy decydują się wsiąść „za kółko” pomimo ciążących na nich zakazów sądowych. Wszyscy Ci, którzy łamią prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym muszą liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami zarówno za popełniane wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe.

zdj. ilustracyjne, niezwiązane z tematem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *