SZCZYTNO-WAŁY. Kulinarna pasja Pani Iwony

Niedaleko Szczytna, bo w odległych zaledwie o 12 kilometrów Wałach, mieszka pani Iwona Olech. Kobieta o niesamowitym talencie kulinarnym, która potrafi przygotować praktycznie wszystko, począwszy od potraw mięsnych i warzywnych, poprzez różne dodatki, kończąc oczywiście na obłędnie pysznych deserach.

– Do gotowania mam podejście artystyczne, ale jak do wszystkiego, również i w tym przypadku, trzeba to po prostu kochać – opowiada o swojej pasji Pani Iwona i dodaje, że sztuka kulinarna ma za zadanie stymulować wszystkie zmysły, bo dopiero wówczas wychodzi coś przepysznego dla każdego podniebienia.

Pani Iwona od najmłodszych lat Iwona spędzała czas w kuchni, obserwując swoją mamę jak ta przygotowywała pyszne dania na imprezy okolicznościowe. – Bardzo szybko zorientowałam się, że gotowanie i pieczenie jest czymś, z czym chciałabym związać się na całe życie – wspomina pani Iwona.

Więcej ZDJĘĆ (kliknij) wyrobów pani Iwony

Z czasem pani Iwona zaczęła pomagać mamie w kuchni, a ostatecznie zdecydowała się eksperymentować i rozwijać swoje umiejętności kulinarne w zakresie ciast, deserów aż po różnorodne dania. – Uwielbiam gotować i piec. W kuchni mógłbym spędzać cały swój czas. Gdy gotuję lub wypiekam,  staram się wykonywać to perfekcyjnie, ponieważ dla mnie bardzo ważne są szczegóły. Ładna musi być nie tylko potrawa, ale również i sposób jej podania.

Więcej ZDJĘĆ (kliknij) wyrobów pani Iwony

Jednym z największych zainteresowań Iwony są sery korycińskie. Postanowiła wyrabiać swoje własne sery, inspirowane smakami i aromatami, które uwielbia. Zaczynała od prostych serów, a z czasem eksperymentowała z różnymi dodatkami, takimi jak zioła prowansalskie, suszone pomidory, czosnek niedźwiedzi, słonecznik w karmelu, żurawina, słonecznik, czarnuszka, czosnek kolorowy, zioła mieszane czy orzech włoski.  Specjałem pani Iwony są sery korycińskie wędzone na drzewie gruszkowym.

Więcej ZDJĘĆ (kliknij) wyrobów pani Iwony

Sery korycińskie Iwony Olech to dzieło z sercem i pasją. Każdy ser jest ręcznie robiony, z naturalnych składników najwyższej jakości. Iwona dokładnie dobiera proporcje składników, tak aby każdy smak był wyraźny i intensywny.

Pani Iwona jest szczęśliwą żoną Andrzeja oraz mamą dwójki cudownych dzieci – Aurelii i Marcela.

Jeśli chcecie skontaktować się z Panią Iwoną w sprawie zamówienia i skosztowania jej wyrobów, zatelefonujcie pod nr 

                                                       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *