Szczytno. Kolejna wizyta Wernera Koepke

We wtorek 12 maja do Szczytna zawitał wraz ze swoimi przyjaciółmi Werner Koepke. Był to już jego 144. przyjazd realizowany w ramach pomocy, którą niesie mieszkańcom naszego regionu od ponad ćwierćwiecza. Wernerowi w wolontariackiej wyprawie towarzyszyli Hermann Salge, Michael Pfefferkorn, Günther van der Wall, natomiast nieocenioną rolę tłumacza jak zwykle pełnił Ryszard Łopatka.

– Jest to już mój drugi przyjazd w tym roku do Polski i pomimo niełatwej przecież sytuacji związanej z pandemią Covid-19, udało mi się zebrać kilkuosobowy zespół skupiony wokół stowarzyszenia Masurenhilfe i z zachowaniem jak największych środków ostrożności, udało nam się w połowie maja przyjechać do Szczytna – mówi o wyprawie Werner.

Dzięki użyczonym przez fabrykę Volkswagena nowym samochodom, udało się przewieźć ponad dwie tony przedmiotów i artykułów, które zostały następnie rozdysponowane do wcześniej ustalonych instytucji. – Właściwie od samego początku działalności Wernera i jego przyjaciół, najwięcej tego typu dobra dociera do Polskiego Czerwonego Krzyża ze szczególnym uwzględnieniem jego Oddziału Rejonowego  w Szczytnie – opowiada o działaniach Wernera Ryszard Łopatka.

Wśród przekazanych darów, dominowała odzież i przedmioty codziennego użytku z przeznaczeniem dla osób starszych i schorowanych. – Dzięki informacjom, jakie posiadamy, wiemy jakie osoby w naszym mieście i regionie są najbardziej potrzebujące i komu przywiezioną przez Wernera pomoc przekazać – mówi Hanna Zwalińska, kierownik Oddziału Regionalnego PCK w Szczytnie.

We wtorkowe południe, ekipa Masurenhilfe odwiedziła również  szczycieński Dom Pomocy Społecznej, gdzie przekazano dary dla podopiecznych placówki.

Niezwykle pracowity dzień zachodnioniemieckich wolontariuszy zakończyła wizyta w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Okręgowym PCK w Olsztynie.

Dziękujemy Werner za niesioną naszym mieszkańcom pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *