ŚWIĘTAJNO. Policjanci z Posterunku w Świętajnie zatrzymali poszukiwanego

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 41-Latek był poszukiwany przez sąd w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany najbliższe 7 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie ustalili, że poszukiwany przez sąd, 41-latek przebywa na terenie gminy Szczytno. W niedzielę 12 marca po godzinie 15:00 policjanci zatrzymali mężczyznę w jednym z budynków. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna już wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za to samo przestępstwo. Został natychmiast zatrzymany przez mundurowych. 41-Latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

fotografia ilustracyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *