SZCZYTNO. Ptasia Strefa w SOSW

W piątek 17 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie odbyło się ostatnie spotkanie edukacyjne, realizowane w ramach szkolnego projektu „Dostrzeżmy ptaki”. W tym celu nauczyciele wspólnie ze swoimi wychowankami przygotowali Ptasią Strefę, aby lepiej przybliżyć świat tych pięknych zwierząt, opisując ich zwyczaje, środowisko i życie.

Pierwsze ptasie spotkania były zorganizowane z najstarszymi uczniami szczycieńskiego SOSW, natomiast ostatnie zostały zorganizowane z najmłodszymi. W piątkowe przedpołudnie w Ptasiej Strefie radości i ptasim zabawom wśród przedszkolaków nie było końca.

Uczestnicy nie tylko zabawy, ale i edukacyjnego wymiaru zajęć dowiedzieli się, że człowiek tak przekształcił środowisko, że ptaki nie dysponują obecnie takim obszarem żerowania, jak setki lat temu. Wystarczy wspomnieć chociażby miasta, w których dzikie ptaki także żyją, ale miejsc z naturalnym pokarmem prawie tam nie ma, dlatego też przedszkolaki dowiedziały się, że ptaki nie należy karmić pieczywem i innym pokarmem przygotowywanym dla ludzi. Następnie sami sprawdzili, jak smakują ziarenka słonecznika i zgodnie zatwierdzili je jako pokarm, który można podawać ptakom.

Najmłodsi uczniowie SOSW w Szczytnie wykazali się wielkim zaangażowaniem podczas rozwiązywania zadań, jednak największą popularnością cieszyły się wszystkie zabawy ruchowe. – Mamy nadzieję, że ziarenko miłości do przyrody zostało zasiane i będzie wzrastać z każdym rokiem, a my będziemy w tym wspierać naszych najmłodsze pisklaki – podsumowała proekologiczne działania jedna z nauczycielek SOSW.

 

fot. SOSW w Szczytnie/B. Arbatowska, A. Staniszewska-Boszko

Więcej FOTO (kliknij)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *