SZCZYTNO. Bez włączonych świateł oraz uprawnień. Jeździła tak od 20 lat

Kilka wykroczeń popełniła kierująca skodą, która zwróciła na siebie uwagę policjantów ze szczycieńskiej jednostki. Kobieta podróżowała pojazdem bez włączonych świateł, a za kierownicą w ogóle nie powinna siedzieć, bo nie miała prawa jazdy. Pojazd marki skoda nie został poddany badaniu technicznemu, za co już na początku br. zatrzymany został dowód rejestracyjny auta. Kobieta przyznała policjantom, że bez uprawnień jeździ już 20 lat. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiała tłumaczyć się w sądzie.

We wtorek 28.03.2023r. około godziny 20:00 na ulicy Pasymskiej w Szczytnie, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki skoda, który poruszał się bez włączonych świateł od zmierzchu do świtu. Policjanci zatrzymali kierującą autem do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze zweryfikowali dane kobiety oraz pojazdu, którym się poruszała. Szybko wyszło na jaw, że jazda bez włączonych świateł, to nie jedyne wykroczenie popełnione tego dnia przez 40-latkę. Okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód marki skoda w ogóle nie powinien poruszać się po drodze. W styczniu 2023 roku dowód rejestracyjny pojazdu marki skoda został zatrzymany za brak aktualnych badań technicznych. 40-Latka w swoim zachowaniu nie widziała nic niewłaściwego. Funkcjonariuszom przyznała, że od 20 lat kieruje pojazdami bez prawa jazdy i nigdy nie była uczestnikiem zdarzenia drogowego. Za popełnione wykroczenia, mieszkanka powiatu olsztyńskiego odpowie przed sądem.

 

fot. ilustracyjna

Policja przypomina, że wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w tym zakresie. Zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 tys. złotych. Zatrzymany przez policję kierowca bez uprawnień obowiązkowo dostanie także zakaz kontynuowania dalszej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *