SZCZYTNO. Uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa

We wtorkowe popołudnie w Sali widowiskowej szczycieńskiego MDK miała miejsce uroczystość, w której uczestniczyli członkowie Zboru Świadków Jehowy w Szczytnie oraz przybyli goście. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa, bo tak jest nazywana wspomniana uroczystość, obchodzi się w zborach od 1874 roku.

Świadkowie Jehowy nie obchodzą Wielkanocy, która jest związana ze zmartwychwstaniem Jezusa. Obchody Pamiątki są uroczystym upamiętnieniem Jego śmierci. Jest to zgodne z bezpośrednim poleceniem, jakie Jezus dał swoim najbliższym uczniom: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Świadkowie Jehowy stosują się do tego polecenia każdego roku w rocznicę śmierci Jezusa, którą wyznacza biblijny kalendarz księżycowy. Uroczystość ta została ustanowiona po zachodzie słońca dnia 14 nisan 33 roku n.e. Idąc za przykładem pierwszych chrześcijan, Świadkowie Jehowy co roku obchodzą Pamiątkę właśnie tego dnia.

Zbigniew Kobus – Starszy Zboru Świadków Jehowy w Szczytnie

– Niejednokrotnie spotykamy się z zapytaniem, dlaczego nie obchodzimy w ciągu roku innych wydarzeń związanych z Jezusem. Otóż odpowiadam, nie ma tego w tradycji biblijnej. Czytając Biblię dowiadujemy się, że Jezus powiedział” „To czyńcie na moją pamiątkę” i dlatego my Świadkowie Jehowy trzymamy się wzorca biblijnego obchodząc Pamiątkę śmierci Pana Jezusa.

Podczas obchodów Pamiątki w Szczytnie, uroczystość rozpoczęła się i zakończyła pieśnią i modlitwą. Podczas Pamiątki osoby mające nadzieję na życie wieczne na ziemi przekazały sobie symbole, czyli przaśny chleb i wino z rąk do rąk. W ten sposób Pamiątka we wszystkich Zborach jest obchodzona w ten sam sposób

Michał Sochaczewski – Starszy Zboru Świadków Jehowy w Szczytnie

– W Pamiątce, która obchodzimy raz w roku, bardzo ważne jest uświadamianie tego, jaką wartość ma to, co Jezus dla nas zrobił. Ta uroczystość ma na celu upamiętnianie śmierci Pana Jezusa. Zmartwychwstanie Jezusa pokazało, co Bóg może zrobić dla ludzi, którzy już nie żyją, czyli ma moc wskrzeszania zmarłych.

Łukasz Kwiatek – Starszy Zboru Świadków Jehowy w Szczytnie

– Obchodząc Pamiątkę śmierci Pana Jezusa, staramy się jeszcze bardziej doceniać to, co zrobił dla nas Bóg i Jego syn. Pozwala nam to też zrozumieć, że nie należy żyć tylko dla siebie, ale też przystosować się do zasad, które Bóg nam przekazał na kartach swojego słowa, czyli w Biblii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *