WIELBARK. Dzieci z wizytą w Posterunku Policji w Wielbarku

W Posterunku Policji w Wielbarku pojawili się wyjątkowi goście. W ramach programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”, uczniowie SP w Wielbarku i SP w Łatanej Wielkiej odwiedzili policjantów z Wielbarka. Podczas wizyty funkcjonariusze opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali wyposażenie Policji oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Celem projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, kształtowanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich, przybliżenie roli i pracy Policji oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służby.

W dzisiejszych czasach zagrożenia, związane z naruszeniami prawa, jak i nieszczęśliwe wypadku nie omijają nawet najmłodszych mieszkańców regionu. Od wielu lat policjanci prowadzą działania edukacyjne, które teoretycznie i praktycznie uczą dzieci i młodzież umiejętności pozwalających uniknąć takich sytuacji.

W ramach realizacji tego projektu, we wtorek 4 kwietnia Posterunek Policji w Wielbarku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielbarku oraz Szkoły Podstawowej w Łatanej Wielkiej. Wyjątkowi goście spotkali się z policjantami, kierownikiem Posterunku Policji w Wielbarku sierż. szt. Bartoszem Marcinowskim oraz dzielnicowym miasta i gminy Wielbark mł. asp. Tomaszem Bielskim.

Podczas tej wizyty funkcjonariusze opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali wyposażenie Policji, oprowadzili milusińskich po jednostce oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo omówili prowadzone obecnie w gminie Wielbark działania związane z planem priorytetowym. Dużą atrakcją dla najmłodszych mieszkańców gminy Wielbark była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.

fot. KPP w Szczytnie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *