SZCZYTNO. Ochotnicy wybudowali nową Salę Królestwa Świadków Jehowy

26 sierpnia 2023 roku, po zaledwie czterech miesiącach prac budowlanych, Świadkowie Jehowy otworzyli w Szczytnie nową Salę Królestwa. To miejsce, w którym będą się spotykać, aby zdobywać wiedzę z Pisma Świętego, ale przede wszystkim – jak sami mówią – wielbić Boga. Obiekty powstał niemal wyłącznie rękami lokalnych ochotników.

W budowie brało łącznie udział 280 wolontariuszy – wszyscy z nich są Świadkami Jehowy. Ochotnicy zajmowali się każdym aspektem projektu: od kładzenia fundamentów po ostateczne wykończenie budynku. Niektórzy mieli już pewne doświadczenie w pracach budowlanych, ale wielu, uczyło się w trakcie trwania inwestycji. Budowa została ukończona nawet przed czasem.

Obiekt zastąpił Salę Królestwa, wybudowaną w 1986 roku jako adaptacja domu mieszkalnego. Nowy budynek będzie służył lokalnemu zborowi, do którego należy ok. 90 osób. Maksymalna pojemność sali to ok. 136 miejsc siedzących. Na działce, zadbano o parking. Jak każdy tego typu nowy budynek w Polsce, także sala w Szczytnie, została dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

-  Otwarcie nowej Sali Królestwa to bardzo ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności Świadków Jehowy - mówi Mariusz Korotko, zastępca lokalnego rzecznika Świadków Jehowy. W obiektach, takich jak ten w Szczytnie, uczymy się stosować to czego uczymy się z Pisma Świętego w codziennym życiu. Sale Królestwa to skromne
i funkcjonalne budynki, ale dzięki pięknie utrzymanym terenom zielonym wokół obiektu oraz przemyślanej i estetycznej architekturze, stanowią miły dla oka element otoczenia.

-  Zajmowałem się przygotowaniem wszelkiej dokumentacji związanej z budową, mówi Marcin Pawelski, starszy zboru Świadków Jehowy w Szczytnie. Próby z pozyskaniem i zakupem działki, z naszej strony rozpoczęły się już w 2015 roku. Oficjalnie teren pod budowę Sali Królestwa kupiliśmy w 2019 roku, natomiast na wrzesień 2020 roku było planowane rozpoczęcie budowy obiektu. Niestety, ale ze względu na pandemię, budowa została wstrzymana właściwie aż na trzy lata. Było to oczywiście podyktowane bezpieczeństwem, ponieważ nie chcieliśmy narażać naszych ochotników na zakażenia chorobą.

Świadkowie Jehowy szczycieńskiego zboru w najbliższą sobotę, 2 września, zapraszają w godzinach od 9.00 do 15.00 na dzień otwarty, podczas którego będzie można obejrzeć Salę Królestwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *