SZCZYTNO. Uhonorowanie wolontariackiej działalności Wernera Koepke

Już w najbliższy piątek, 21 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbędzie się spotkanie z Wernerem Koepke, mieszkańcem niewielkiej miejscowości w Leiferde w Dolnej Saksonii. Podczas wydarzenia, Werner Koepke otrzyma Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która stanowi wyróżnienie za szczególne zasługi położone dla rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz dokonania przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur.

Werner w ciągu ostatnich trzydziestu lat zorganizował 157 transportów o charakterze humanitarnym dla mieszkańców powiatu szczycieńskiego oraz Olsztyna. Jest współzałożycielem stowarzyszenia Masurenhilfe www.masurenhilfe.de, do którego należy kilkunastu jego przyjaciół. Razem z nimi organizuje transporty z pomocą, dzięki którym została do tej pory dostarczona m.in. odzież, żywność, sprzęt medyczny, leki, sprzęt sportowy, muzyczny, gospodarczy, środki transportu, środki czystości, a także wiele przedmiotów codziennego użytku.

Za swoja wolontariacką działalność, Werner Koepke – został uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami. Posiada m.in. tytuł Honorowego Obywatela Miasta Szczytno. W 2015 roku przez Prezydenta RP został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za swoją wolontariacką działalność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *