ŚWIĘTAJNO. Stracił prawo jazdy za przekroczenie punktów karnych

Punkty karne nie są karą, a jedynie formą ewidencji kierowców, którzy popełniają wykroczenia. Jednak przekroczenie dozwolonej liczby punktów wiąże się z utratą prawa jazdy. Takie konsekwencje poniósł 45-latek z gminy Świętajno, który wpadł w ręce policjantów szczycieńskiej drogówki, bo przekroczył prędkość.

O tym, jakie konsekwencje niesie za sobą przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych przekonał się kierowca pojazdu RAM, który w środę (30 sierpnia 2023) przed godziną 08:00 na ulicy Polnej w Świętajnie został zatrzymany do kontroli drogowej przez szczycieńskich policjantów z ruchu drogowego.

Pomiar prędkości wykazał, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że 45-latek nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę auta, ponieważ miał przekroczony limit punktów karnych.
Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Ponadto policjanci zatrzymali 45-latkowi prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów. Teraz będzie musiał poczynić stosowne kroki w celu odzyskania uprawnień do kierowania pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *