Patriotyczne Rumy

00:00:00

Zapraszamy do słuchania naszego radia internetowego. Na razie jest w fazie testów, ale już niedługo usłyszycie cykliczne audycje radiowe z informacjami i muzyką. Dziękujemy Mariuszowi Trupaczowi i zespołom Folk Babeczki oraz Zarażeni Folkiem za udostępnienie swoich utworów.

Patriotyzm, to przywiązanie do swojej Ojczyzny, do swojej miejscowości to pielęgnowanie symboli i tradycji narodowych, kultury i języka. Przede wszystkim to duchowa więź, która łączy człowieka nie tylko z polskim państwem, ale przede wszystkim z polskim narodem, tradycją, wartościami i kulturowym dziedzictwem. To odpowiedzialność zatem nie tylko za losy państwa w jego politycznym. To dbałość o to wszystko, co można nazwać Ojczyzną.

Zaledwie kilka dni po oficjalnych obchodach Narodowego Święta niepodległości, 13 listopada w świetlicy wiejskiej odbyła się wspaniała lekcja patriotyzmu, którą przygotowali mieszkańcy sołectwa Rumy, zebrani w niedzielne popołudnie w świetlicy wiejskiej, aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie patriotyczne pod nazwą „Ocalić od zapomnienia”, podczas którego przedszkolaki i uczniowie ze szkoły podstawowej w Rumach wykonywali pieśni patriotyczne, przygotowali mieszkańcy we współpracy z Januszem Ałajem z Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach.

Ale nie tylko patriotyczne pieśni wypełniły świetlicę w Rumach. Niedzielne obchody były również okazją do premiery filmu „Moja Droga” w reżyserii Adrianny Kubickiej. Obraz przedstawia historie powojennych mieszkańców wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *