ŚWIĘTAJNO. Wspaniały jubileusz 100. urodzin Pani Alicji

100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła pani Alicja Rosłoń z Piasutna.

Z tej okazji w piątek 3 marca w Wójt Gminy Świetajno Alicja Kołakowska, złożyła Jubilatce, w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Gminy, najserdeczniejsze życzenia szczęścia, wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha na kolejne lata oraz miłości i wsparcia najbliższych. Wójt Kołakowska przekazała zacnej Jubilatce również najserdeczniejsze życzenia i gratulacje przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Życzenia Pani Alicji Rosłoń złożył obecny na uroczystości Starosta Szczycieński Jarosław Matłach, o tak zacnym jubileuszu powiedział, że dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, taki wiek wydaje się nie do osiągnięcia, ale jeśli się to uda, jest to wspaniała okazja do zebrania mnóstwa doświadczeń i mądrości, które można przekazać z pożytkiem młodszym pokoleniom.

Na uroczystości uczczenia 100. urodzin Pani Alicji był również obecny Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie Henryk Żuchowski z Kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Szczytnie Katarzyną Zwalińską, który podziękował za wszelkie trudy i owoce minionych lat oraz za swoistą lekcję życiowej wytrwałości. Dyrektor Żuchowski w imieniu Prezes KRUS Aleksandry Hadzik, odczytał szanownej Jubilatce list gratulacyjny. Pani Alicja została również uhonorowana przez KRUS specjalnym świadczeniem, natomiast od Dyrektora OR KRUS otrzymała medal pamiątkowy z okazji XXX-lecia instytucji.

W końcowych życzeniach skierowanych do Pani Alicji, Wójt Alicja Kołakowska podkreśliła, że 100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń, naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia.

Pani Alicja Rosłoń urodziła się 26 lutego 1923 roku w miejscowości Zdziwój Stary, nieopodal Chorzel. Pochodziła z wielodzietnej rodziny, miała pięciu braci i trzy siostry. W czasie została wywieziona na roboty przymusowe w okolice Królewca. Sposób na długowieczność? Według recepty Pani Alicji, jest to praca i życzliwość do innych ludzi.

fot. R. Arbatowski/Mazurska Fala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *