Szymany. Jasełka z Sercem

00:00:00

Zapraszamy punktualnie o każdej godzinie do wysłuchania pogody dla Szczytna i okolic, którą przedstawi Milena, a po niej audycja z Szyman o przedstawionych w sobotę Jasełkach. Dowiecie się również Państwo, jakie kolejne niespodzianki szykują Panie z KGW “Serce Szyman

Koło Gospodyń Wiejskich „Serce Szyman” jest jednym z najmłodszych kół na terenie Gminy Szczytno, bo istnieje dokładnie od 11 sierpnia 2022 r., ale już może się pochwalić współpracą i to z nie byle kim, bo Świętym Mikołajem, który w sobotnie popołudnie 10 grudnia przybył z prezentami dla ponad setki dzieci z terenu sołectwa Szymany. Dzieci niewątpliwie zasłużyły na podarki, a to za sprawą Jasełek, które wystawiły w świetlicy wiejskiej.

Dzieci do Jasełek dzięki pomocy koleżanek z koła gospodyń wiejskich, przygotowała Róża Bartkowska, natomiast w sobotnie popołudnie akompaniował im Jan Gręda, organista w miejscowym kościele parafialnym.

Po występach najmłodszych mieszkańców Szyman, przyszedł czas na prezenty, które do wiejskiej świetlicy przyniósł osobiście Święty Mikołaj. A miał co dźwigać, bo jak zdradził Mazurskiej Fali, wszystkie dzieci w Szymanach były grzeczne i dlatego też wspólnie ze swoimi pomocnikami przygotował dla nich aż ponad 130 paczek.

Wystawione przez dzieci Jasełka spodobały się wszystkim mieszkańcom, a u niektórych podczas ich wystawienia, widać było łzy wzruszenia.

Jak udało się Mazurskiej Fali wyliczyć, Jasełka obejrzało ponad sto osób i jest to niewątpliwie sukces pan z Koła Gospodyń Wiejskich „Serce Szyman”, które już w połowie sierpnia wpadły już na pomysł zorganizowania wydarzenia.

Jednak „Serce Szyman” to nie tylko panie, ale i panowie, którzy wykonują prace, związane z majsterkowaniem, jak choćby przygotowanie scenografii. Z reguły starają się unikać medialnych prezentacji i ten temat pozostawiają swoim paniom, bo jak twierdzą, przed obiektywami to raczej one wypadają o wiele lepiej od nich.

Do jasełkowego wydarzenia zaangażowały się również i seniorki, które są również członkiniami „Serca Szyman”. Panie zgodnie twierdzą i bez względu na jakiekolwiek przeciwności i zdarzenia, zawsze pomogą swoim młodszym koleżankom, chyba że problemem będzie jedynie kwestia transportu.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich nie chcą na razie zdradzić, jakie niespodzianki czekają mieszkańców ich wsi w nadchodzącym nowym roku, ale jedną z nich będzie w marcu na pewno Dzień Kobiet.

Mazurska Fala dołącza się do życzeń Pań z „Serca Szyman” oraz zaprasza do śledzenia relacji z wydarzeń na naszej stronie www.mazurskafala.pl i na facebookowym profilu.

Koło Gospodyń Wi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *