Szczytno. Szlachetna Paczka

00:00:00

Zapraszamy punktualnie o każdej godzinie do wysłuchania pogody dla Szczytna i okolic, którą przedstawi Danusia, a po niej audycja ze Szczytna o Szlachetnej Paczce.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Dokładnie od 2001 roku, wolontariusze spotykają się z rodzinami w potrzebie, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do programu.

Oczywiście pomoc nie byłaby możliwa bez darczyńców, którzy wybranym rodzinom przygotowują paczki, odpowiadające na ich potrzeby. Zwieńczeniem akcji jest Weekend Cudów, który w Szczytnie odbył się 11 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Szczytnie. Był to dzień pełen dobra, serdeczności i wzruszeń.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki rejonu Szczytno, zebrali od darczyńców specjalnie przygotowane paczki i przekazali je najbardziej potrzebującym rodzinom w naszym powiecie. Dzięki wolontariuszom, darczyńcom oraz wsparciu mieszkańców Szczytna i powiatu szczycieńskiego, udało się przygotować 69 zestawów.

Trwający w całej Polsce finał XXII edycji Szlachetnej Paczki ma na celu nie tylko pomoc najbardziej potrzebującym osobom, ale również uświadomienie wszystkim, jak wiele osób potrzebuje pomocy. Do akcji włączają się darczyńcy, wśród których są między innymi: prywatne osoby i firmy, organizacje pozarządowe, a także samorządowcy. To dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności możliwe było przygotowanie paczek w Szczytnie, które 11 grudnia zostały przekazane 69 potrzebującym osobom i rodzinom.

Zapraszamy punktualnie o każdej godzinie do wysłuchania pogody dla Szczytna i okolic, którą przedstawi Milena, a po niej audycja z Szyman o przedstawionych w sobotę Jasełkach. Dowiecie się również Państwo, jakie kolejne niespodzianki szykują Panie z KGW “Serce Szyman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *