SZCZYTNO. 29-latek pobił swoją matkę

10 lutego oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia kobiety w jednej z miejscowości w gminie Szczytno. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanej kobiecie pomocy. Następnie przekazali kobietę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

Kobieta w rozmowie z mundurowymi wskazała sprawcę pobicia. Okazał się nim jej 29-letni syn. Potwierdził to świadek zdarzenia, 63-latek, który stanął w obronie kobiety.

Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policyjnego patrolu. Szczycieńscy kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili miejsce ukrycia się mężczyzny. Zatrzymali go i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci znaleźli środek odurzający należący do 29-latka. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 29-latek już od kilku dni znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał kobietę i groził jej.

Mężczyzna usłyszał łącznie trzy zarzuty, posiadania środka odurzającego, znęcania i spowodowania uszczerbku na zdrowiu 62-laki oraz naruszenia nietykalności cielesnej 63-latka.

Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *