SZCZYTNO. Trzy kobiety kradły perfumy w drogeriach

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Szczytnie zatrzymali trzy kobiety w wieku od 34 do 89 lat, które kradły kosmetyki w drogerii na terenie miasta. Kobiety usłyszały zarzuty, przyznały się i złożyły wyjaśnienia. Okazało się, że na pomysł kradzieży wpadła najmłodsza z kobiet. Wybrała się na darmowe zakupy ze swoją matką i babcią. Łączna wartość strat to prawie 2 200 złotych. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w drogeriach znajdujących się na terenie miasta. W piątek 23 lutego dwie nieznane kobiety udały się do dwóch drogerii znajdujących się w Szczytnie. Wzięły z półek sklepowych perfumy, a następnie nie płacąc za nie, wyszły ze sklepów. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Straty oszacowano na ponad 1300 złotych.

W trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ze Szczytna ustalili, że jedna z tych kobiet, miesiąc później (28.01.2023r.) wspólnie z inną kobietą dokonały kolejnych kradzieży w drogerii oraz w jednym ze sklepów na terenie miasta. Wówczas łupem złodziejek padły nie tylko perfumy, ale również kosmetyki, ubrania i zabawki dziecięce.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili personalia kobiet. To 34-latka, jej 57-matka oraz 89-letnia babcia. 34– i 57-latka to mieszkanki województwa mazowieckiego, a 89-latka to mieszkanka powiatu szczycieńskiego. Wszystkie zostały zatrzymane. Łączna wartość start sięga prawie 2 200 złotych. Kobiety usłyszały już zarzuty, do których się przyznały i złożyły wyjaśnienia. Okazało się, że na pomysł z kradzieżą wpadła najmłodsza z kobiet. W grudniu 2022 roku na darmowe zakupy udała się ze swoją 89-letnią babcią, a w styczniu br. ze swoją 57-matką.

O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *