SZCZYTNO. Dzień Otwarty w Sportowej Szkole Podstawowej nr 4 im. Polskich Olimpijczyków

W sobotę w Sportowej Szkole Podstawowej nr 4 w Szczytnie odbył się Dzień Otwarty. Była to niepowtarzalna okazja zwiedzenia placówki oraz zapoznanie się z jej ofertą edukacyjną. Na obecnych oraz przyszłych uczniów czekało bardzo dużo niespodzianek, m.in. warsztaty taneczne, muzyczne i językowe.

11 lutego obecni był wyjątkowy dla szczycieńskiej placówki oświatowej, ponieważ można było przyjść do niej w dniu, w którym nie ma zajęć i by la otwarta dla wszystkich odwiedzających, a tych naprawdę w sobotnie przedpołudnie i południe przyszło dość sporo. Wśród nich byli już jako rodzice, dawni uczniowie placówki, którzy przyszli tu ze swoimi pociechami, żeby pokazać im szkołę, w której się uczyli. Część latorośli widząc, jaką ofertę ma szkoła, a przede wszystkim przedszkole do zaoferowania, usilnie namawiała swoich rodziców, aby swoją „poważną” edukację na poziomie szkoły podstawowej rozpocząć właśnie tu.

Część oficjalna sobotniego wydarzenia w Sportowej Szkole Podstawowej nr 4 w Szczytnie rozpoczęła powitaniem wszystkich gości dyrektor placówki Małgorzata Afanasjew oraz Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

– Najlepszym sposobem promocji szkoły jest jak najwyższy poziom pracy szkoły, w którym niewątpliwie ważnym etapem jest budowanie satysfakcji na linii szkoła-uczeń-rodzic – powiedziała o wydarzeniu dyrektor szkoły Małgorzata Afanasjew

 

Rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi mogli obejrzeć sale lekcyjne, w których czekali na nich nauczyciele z przygotowanymi specjalnie na tę okazję warsztatami, rozbudzającymi aktywność i kreatywność dzieci. Były to zajęcia językowe z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, eksperymenty chemiczne, warsztaty muzyczne, plastyczne, laboratoria przyszłości: układanie klocków lego, okulary VR. Nie zabrakło także oferty sportowych aktywności: warsztaty taneczne i zajęcia sportowe.

– Mamy nadzieję, że wywarliśmy na naszych odwiedzających pozytywne wrażenie. Bardzo się cieszymy, że w tym roku mogliśmy spotkać się z dziećmi i ich rodzicami. Być może już we wrześniu spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną – opowiadała z nieukrywaną radością Agnieszka Kordowska, kierownik świetlicy szkolnej.

 

 

 

 

 

 

fot. R.Arbatowski/Mazurska Fala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *