PASYM. Poszukiwany 32-latek poniósł konsekwencje niepłacenia alimentów

Osoby poszukiwane bardzo często unikają wymierzonej kary, co wiąże się z późniejszymi konsekwencjami. Tym razem policjanci zatrzymali poszukiwanego mieszkańca gminy Pasym, który został zobowiązany do alimentacji. Mężczyzna uchylał się od niego, za co trafił do zakładu karnego.

W czwartkowe popołudnie 17 kwietnia, szczycieńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Pasymia, który również musiał ponieść skutki swoich czynów.

32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia. Mężczyzna uchylał się od obowiązku alimentacyjnego, w związku z czym miał do wykonania karę ograniczenia wolności. Również w tym przypadku 32-latek unikał odpowiedzialności za swoje czyny i nie wykonał jej, dlatego sąd zastosował wobec niego zastępczą karę 75 dni pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Pasym trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wymierzoną karę.

Ta sytuacja jest przykładem tego, że w codziennym życiu musimy brać odpowiedzialność za swoje czyny. Przed popełnieniem wykroczenia lub przestępstwa warto zastanowić się, czy jest to warte swojej ceny oraz jak może takie zachowanie wpłynąć na nasze życie oraz najbliższych.

źródło: ep/KPP w Szczytnie