Wawrochy. Elżbieta Dziuban i ósmoklasiści żegnają się ze szkołą

Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy przychodzi pożegnać się po prawie dekadzie, którą spędziło się w murach szkoły podstawowej. W czwartek, 23 czerwca w Szkole Podstawowej w Wawrochach odbyła się uroczystość pożegnania ósmoklasistów oraz odchodzącą na emeryturę dyrektorkę placówki Elżbietę Dziuban.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu flagowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Po tej części, uczniowie klasy VII przejęli flagę od swoich starszych koleżanek i kolegów, po czym złożyli szkolne ślubowanie przyszłych ósmoklasistów.
Podczas swojego wystąpienia, dyrektor Elżbieta Dziuban podziękowała uczniom klasy VIII za zaangażowanie w naukę oraz działalność szkoły. Ciepłe słowa skierowała również do nauczycieli placówki oraz rodziców.
– To również wam należą się duże podziękowania za przygotowanie młodzieży do kolejnego etapu edukacji – przekonywała. – Liczę, że wiedza i umiejętności, które uczniowie nabyli w naszej szkole pozwolą im realizować cele i marzenia, ale także odpowiedzialnie egzystować w dzisiejszym świecie.

Po oficjalnych wystąpieniach, dyrektor szkoły wręczyła uczniom świadectwa, dyplomy oraz nagrody za szczególne osiągnięcia, puchary sportowcom, którzy reprezentowali szkołę w różnych zawodach, a rodzicom wyróżniających się uczniów, listy gratulacyjne.

Były kwiaty i łzy wzruszenia, a na zakończenie nauczyciele wraz z rodzicami mogli obejrzeć film, prezentujący w dowcipny sposób osiem lat edukacji absolwentów szkoły podstawowej w Wawrochach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *