Szczytno. 31 Finał WOŚP

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał WOŚP. Tradycyjnie w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, by kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 30 lat “grania” i dotychczasowych Finałów Fundacja Jurka Owsiaka kupiła i przekazała prawie 70 tys. urządzeń do szpitali w całej Polsce, w tym do Szczytna. Koszt zakupionego do tej pory sprzętu dla naszego miasta i powiatu, to 683 367,89 PLN

 

W tym roku, podczas trwania 31 Finału WOŚP, dzięki wolontariuszom oraz darczyńcom, udało się zebrać kwotę 70 930,67 zł. Również i Mazurska Fala po raz pierwszy włączyła się do akcji i na bieżąco przekazywała informacje do naszych odbiorców za pośrednictwem radia.

Do 31 Finału WOŚP w Szczytnie włączył się również i Związek Mazurski i udało się pozyskać darczyńców, którzy wsparli niedzielne wydarzenie. Wielkie podziękowania należą się dla Banku Spółdzielczego w Szczytnie, GS Szczytno oraz Piekarni Kurpiowskiej Serafin.

Dzięki wspomnianym instytucjom, wolontariusze nie byli głodni, ani też zziębnięci, ponieważ zadbały o to trzy wspaniałe dziewczyny: Beata, Agnieszka i Justyna, które do późnego popołudnia przygotowywały kanapki i słodkości.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy i do zobaczenia za rok na kolejnym Finale WOŚP !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *