SZCZYTNO. 20-Latka zniszczyła drzwi do mieszkania 74-letniej kobiety

Sprawcy przestępstw i wykroczeń bardzo często tłumaczą swoje agresywne zachowanie ilością wypitego alkoholu, bądź silnym zbudzeniem. Tak było w przypadku 20-latki, która zniszczyła drzwi do mieszkania 74-latki. Kobieta tłumaczyła, że po kłótni ze swoim partnerem i jego babcią była bardzo zdenerwowana. Uderzała w drzwi, które 74-latka zamknęła przed nią na klucz. Starty wyceniono na kwotę 530 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi 20-latce kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W piątek (03.02.2023r.) po godzinie 17:00 szczycieńscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do uszkodzenia drzwi wejściowych do mieszkania. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali 74-letnią zgłaszającą. Kobieta poinformowała mundurowych, że jej wnuk przyszedł do niej wraz ze swoją partnerką.

W trakcie odwiedzin doszło do kłótni pomiędzy 74-latką, jej wnukiem i jego partnerką. Po chwili z mieszkania zgłaszającej wyszedł jej wnuk, a zaraz za nim jego partnerka. 74-Latka zamknęła drzwi na klucz. Niedługo po tym, partnerka wnuka wróciła pod drzwi mieszkania. Kobieta zaczęła uderzać w drzwi. 74-Latka w obawie przed nią, nie otworzyła jej drzwi.

Po jakimś czasie, gdy hałas ustąpił, zgłaszająca otworzyła drzwi i zauważyła na nich liczne uszkodzenia. Straty wyceniono na kwotę 530 złotych. Policjanci ustalili personalia kobiety, która zniszczyła drzwi. To 20-letnia mieszkanka Wielbarka. Została zatrzymana i usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *