SZCZYTNO. Na widok policjantów zaczął uciekać – miał nielegalne papierosy

W środę 15 lutego policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, pełniąc służbę na terenie miasta Szczytna, zauważyli mężczyznę, który na ich widok chwycił za torbę, którą miał obok i zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. Funkcjonariusze podjęli pościg pieszy i mężczyzna został zatrzymany. Powód jego ucieczki szybko wyszedł na jaw. Okazało się, że 40-latek w torbie miał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przyznał, że należą do niego. Policjanci zabezpieczyli przy nim łącznie 380 paczek wyrobów tytoniowych, co w sumie dało 7600 sztuk papierosów.

W wyniku przeszukania, w mieszkaniu mężczyzny policjanci nie ujawnili przedmiotów pochodzących z przestępstwa, służących do jego popełnienia oraz przedmiotów, których posiadanie jest zabronione. Mężczyzna usłyszał zarzut. Odmówił składania wyjaśnień, przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Policja przypomina, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

fot. zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *