SZCZYTNO/PASYM. Kierujący Mercedesem wjechał do rowu. Kierujący VW potrącił pieszego.

Szczycieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu szczycieńskiego. Na drodze krajowej nr 53, osobowy Mercedes zjechał z drogi i wjechał do pobliskiego rowu. Kierujący i pasażerka pojazdu trafili do szpitala. Do kolejnego zdarzenia doszło na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie. Kierujący Volkswagenem potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń, mieszkaniec Szczytna został przewieziony do szpitala.

W środę 15 lutego po godzinie 11:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na krajowej 53. Na miejsce natychmiast skierowano patrol „drogówki”. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Mercedes, 66-letni mieszkaniec gminy Rozogi, jechał od miejscowości Tylkowo w kierunku Pasymia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu.

Pasażerką pojazdu była 63-letnia mieszkanka gminy Rozogi. Kierujący i pasażerka Mercedesa zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Teraz śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia po godzinie 18:00 na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym Volkswagenem, 67-letni mieszkaniec miasta nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych 58-letniemu mieszkańcowi Szczytna.

Z relacji świadków tego zdarzenia wynika, że kierujący VW nie wykazał żadnej reakcji mającej na celu zwolnienie bądź zatrzymanie pojazdu przed przejściem dla pieszych. Najechał na pieszego znajdującego się na środku przejścia dla pieszych. Kierujący 67-latek powiedział mundurowym, że jechał w kierunku ulicy Wielbarskiej od strony ulicy Skłodowskiej. Zbliżając się do przejścia dla pieszych nie widział nikogo na przejściu, jak również w jego okolicy. Dopiero gdy przejeżdżał przez „pasy” usłyszał huk i poczuł uderzenie. Wtedy wyszedł z auta i zobaczył, że potrącił mężczyznę.

W wyniku poniesionych obrażeń, 58-latek został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

fot. Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *