SZCZYTNO. Podsumowanie zdarzeń drogowych z minionego weekendu

Po alkoholu, na zakazie, bez uprawnień i bez wyobraźni… Wobec takich kierujących interweniowali w ostatni weekend szczycieńscy policjanci. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe.

JEDWABNO

W piątek 24 lutego około godziny 17:00 na ulicy Wielbarskiej w Jedwabnie funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Za kierownicą auta siedział 19-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 19-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi skierowali sprawę mieszkańca gminy Dźwierzuty do sądu. Odpowie on za popełnienie przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

MALINIAK-ZABIELE

W sobotę 25 lutego po godzinie 07:00 między miejscowościami Maliniak – Zabiele, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Kierowcą auta był 35-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę alkomatem. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kółko znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie miał ponad 0,2 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

SPALINY MAŁE

Również w piątek 25 lutego przed godziną 23:00 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący pojazdem marki Opel jedzie w kierunku miejscowości Spaliny Małe. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej wskazany w zgłoszeniu pojazd marki Opel. Za kierownicą samochodu znajdował się 37-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że 37-letni kierowca Opla miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny Opla. Mężczyznę zatrzymano, a pojazd przekazano osobie trzeźwej. Kompletnie nieodpowiedzialny 37-latek niebawem stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

DĄBROWY

W niedzielę 26 lutego przed godziną 12:00 policjanci „drogówki” zatrzymali w Dąbrowach kierującego osobowym Audi. To 41-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawa mężczyzny została skierowana do sądu. Odpowie za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Dodatkowo, w przypadku popełnienia wykroczenia z art. 94 kodeksu wykroczeń, sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

 

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *