SZCZYTNO. Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących

Policjanci ze szczycieńskiej jednostki oraz Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli po ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. O ich losie zadecyduje sąd. Grozi im nawet do 2 lat więzienia. Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełniane wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe.

SZCZYTNO

W poniedziałek 27 lutego około godziny 07:00 na ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego do kontroli drogowej zatrzymali 40-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna siedział za kierownicą skody. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że jechał on samochodem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

WIELBARK

Po godzinie 17:00 27 lutego na ulicy Studziennej w Wielbarku kontroli drogowej poddany został 44-letni kierowca volvo. To mieszkaniec Wielbarka. Policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna podróżujący autem miał również ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali 40- i 44-latkowi prawo jazdy. Dla obu mężczyzn sprawa zakończy się postawieniem zarzutów popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 

zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *