SZCZYTNO. Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu drogowego

Skrajnym brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością wykazali się kierujący, którzy w miniony weekend zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów. Mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego aż 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali również nieodpowiedzialnego kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym pędził o 56 km/h za dużo.

W piątek 31 marca przed godziną 17:00 w miejscowości Jerutki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą auta siedział 51-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało w organizmie 51-latka ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tego samego dnia – 31 marca przed godziną 18:00 do oficera dyżurnego wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy ciągnika w miejscowości Leleszki. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol szczycieńskiej „drogówki”. Policjanci zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd. Ciągnikiem rolniczym marki ursus kierował 37-letni mieszkaniec gminy Pasym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nie posiadał uprawnień na daną kategorię. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje przewinienia, 37-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Również w piątek 31 marca, około godziny 21:00 w Lemanach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Barton Motors Sprint. Jednośladem kierował 37-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Funkcjonariusze zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości na karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Szczytno został zatrzymany. Policjanci przewieźli mężczyznę do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego. 37-Latek niebawem stanie przed sądem i odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę 1 kwietnia około godziny 02:00 na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki audi. Autem kierował 23-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. W jego organizmie krążyło niespełna 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie, 23-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2,5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę 1 kwietnia policjanci szczycieńskiej „drogówki” dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym na ulicy Polnej w Świętajnie. Przed godziną 19:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że samochód osobowy marki bmw jedzie o 56 km/h za dużo.  Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to niezmiennie jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

fot. poglądowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *