SZCZYTNO. W mieście dzieci się nie nudzą

Początek wiosny, to rodzinne spacery najczęściej wokół dwóch miejskich jezior, aczkolwiek Ci, którzy przychodzą ze swoimi najmłodszymi, preferują krótsze odcinki wokół mniejszego akwenu. Dla tych, którzy mogą się już nieco poczuć zmęczeni, czekają inne atrakcje, m.in. Klub Malucha, który działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie.

W środę w Klubie Malucha na najmłodszych oraz i ich rodziców, czekały zabawy i inne atrakcje. Spotkanie rozpoczęło się od opowiadania „Groszki” Françoise Malnuit, które gościom przedstawiła Magdalena Loreth, pracownik biblioteki.

Po opowiadaniu wszyscy wzięli udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego omawiano warzywa i owoce, zarówno o tych uprawianych w naszych ogrodach, ale również i o bardziej egzotycznych, które w naszych kuchni nie są powszechnie używane oraz spożywane.

Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta wzbogacił niewątpliwie teatrzyk Kamishibai, który pochodzi aż z dalekiej Japonii. Jest to teatr obrazkowy zwanym również teatrem ilustracji, gdzie wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania, a w środę były oczywiście opowiadania o warzywach. Na zakończenie spotkania dzieci wylepiały z materiałów plastycznych piękne, zielone groszki, a w ich tworzeniu swoje maluch dzielnie wspierali rodzice

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *