SZCZYTNO. Zatrzymano 37-latkę. Kobieta odpowie za liczne kradzieże

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży w sklepach na terenie miasta. Łączna wartość strat to ponad 1 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latkę. Kobieta usłyszała zarzut, do którego się przyznała. Teraz o jej losie zadecyduje sąd. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szczycieńscy śledczy przedstawili zarzut kradzieży 37-letniej mieszkance gminy Szczytno. Kobieta regularnie, od lutego przychodziła do sklepów przy ulicy Pasymskiej oraz Wyspiańskiego w Szczytnie, gdzie dokonywała kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych.

Jej łupem padły m.in. słodycze, wędliny, warzywa, owoce, filtry do wody oraz długopis zmywalny. W sumie 37-latka odwiedziła wskazane sklepy aż 15 razy. Łączna wartość strat wynosi ponad 1 tys. złotych. Po raz kolejny niezbitym dowodem w sprawie okazał się zapis sklepowego monitoringu.

Z uwagi na to, że mieszkanka gminy Szczytno, w krótkich odstępach czasu, działała w ten sam sposób popełniając kilka umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, będzie odpowiadała za popełnienie przestępstwa. Usłyszała już zarzut, przyznała się do niego i złożyła wyjaśnienia. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. poglądowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *