Szczytno. Konferencja prasowa z okazji Gali RBK Boxing Night 2

18 lutego w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szczytnie odbyła się konferencja prasowa z okazji Gali RBK Boxing Night 2, która odbędzie się w naszym mieście 4 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej imienia Huberta Wagnera w Szczytnie.

Podczas szczycieńskiej gali boksu będzie można obejrzeć czołowych zawodników Kownacki Promotions. W walce wieczoru wystąpi gość szczycieńskiej konferencji Damian Knyba – niepokonany prospekt występujący w wadze ciężkiej. 

Między linami obejrzymy również znanego z występów w Polsce – Kacpra Salaburę oraz powracających do ringu Huberta Benkowskiego i Serhiego Huka. Na karcie walk nie zabraknie miejsca dla młodych, utalentowanych zawodników, między innymi Witolda Liska, Dawida Turka, Mateusza Niemczyka oraz naszego miejscowego pięściarskiego bohatera Macieja Jóźwika, który na piątkową konferencję do Szczytna przyleciał z Anglii, a stoczona przez niego 4 marca walka będzie pierwszą w jego karierze walką zawodową.

 

Jednym ze sponsorów tego wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Szczytnie, wspierający od wielu lat większość imprez sportowych, które swoim zasięgiem i sławą wybiegają daleko poza nasz region i są znane w kraju m.in. z Maratonu Juranda.

 

Burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski uważa, że dzięki bezpośredniej transmisji gali boksu przez jedną z bardziej znanych telewizyjnych stacji komercyjnych w Polsce, wzrośnie niewątpliwie prestiż imprezy i być może w przyszłości będzie kolej na następne takie wydarzenia.

 

Mazurska Fala będzie na bieżąco informować o wydarzeniach związanych z galą boksu, Już niebawem zapraszamy do wysłuchania podcastu z trenerem Zenonem Jagiełło oraz jego podopiecznymi z Boks Klub Szczytno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *