SZCZYTNO. Policyjne podsumowanie zdarzeń drogowych

Popełnianie przestępstw drogowych skutkuje spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości. W przypadku wykroczeń kierujący może zostać ukarany mandatem karnym i punktami karnymi. Policjanci codziennie ujawniają na drogach kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Dodatkowo pracowali na miejscy kilku zdarzeń drogowych.

W piątek 10 lutego przed godziną 14:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Szczytnie na ulicy Chrobrego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki suzuki, 72-letni mieszkaniec gminy Szczytno, wykonując manewr cofania, uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki kia, którym kierowała 38-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Badanie wykazało, że byli oni trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi nałożyli na 72-latka mandat karny.

Również tego samego dnia, w piątek 10 marca około godziny 15:00 szczycieńscy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli na ulicy Skłodowskiej w Szczytnie dwa pojazdy, które brały udział w zdarzeniu drogowym. Okazało się, że kierujący osobowym audi, 26-latek ze Szczytna nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go pojazdem i uderzył w tył pojazdu marki volkswagen, którym kierował 52-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli na 26-latka mandat karny.

W sobotę 11 marca około godziny 20:00 w Szczytnie na ulicy Paderewskiego szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki volkswagen. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mundurowi skierowali sprawę nieodpowiedzialnego 29-latka do sądu. Odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

W niedzielę 12 marca przed godziną 16:00 w miejscowości Przeździęk Wielki policjanci ze Szczytna zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu, potwierdziło, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali 39-latkowi prawo jazdy. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Jeżeli wynik badania potwierdzi przypuszczenia mundurowych, odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie obowiązującymi przepisami, za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tego samego dnia, w niedzielę 12 marca po godzinie 18:00, w Rozogach na ulicy Warszawskiej policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki volkswagen. Kierującym pojazdem był 19-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Teraz o dalszym losie 19-latka zadecyduje sąd. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 12 marca około godziny 22:00. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki audi, 22-letni mieszkaniec gminy Świętajno, jadąc od strony ulicy Polskiej w kierunku ulicy Warszawskiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki audi, którym kierował 22-letni mieszkaniec gminy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *