SZCZYTNO. Dwie poszukiwane osoby wpadły „w ręce” szczycieńskich policjantów

W trakcie pełnienia służby funkcjonariusze nie tylko reagują na zgłaszane interwencje, ale także realizują polecenia i nakazy sądu. Tylko wczoraj, podczas wykonywania takich czynności policjanci zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Pierwszą osobę poszukiwaną, 63-letnią mieszkankę gminy Świętajno, zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Kobieta była poszukiwana do odbycia kary 74 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Kobieta w kwietniu 2020 roku kierowała motorowerem znajdując się pod wpływem alkoholu.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. To 37-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 73 dni pozbawienia wolności za niedotrzymywanie obowiązków związanych ze środkiem zabezpieczającym. Osoby poszukiwane zostały zatrzymane i doprowadzone do szczycieńskiej komendy, a następnie do zakładu karnego.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

fot. poglądowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *