SZCZYTNO. Podsumowanie zdarzeń drogowych minionego weekendu

Podczas minionego weekendu szczycieńscy funkcjonariusze pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych oraz w trakcie kontroli drogowych ujawniali nieodpowiedzialnych kierujących. Wobec wszystkich sprawców naruszeń przepisów ruchu drogowego zostały wyciągnięte konsekwencje karne.

W piątkowe popołudnie 21 kwietnia na terenie naszego miasta doszło do kolizji drogowej, gdzie 34-letni mężczyzna kierujący pojazdem osobowym Mazda nie zachował należytej ostrożności na skrzyżowaniu i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki Skoda.Na sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne.

Tego samego dnia na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Jeziorną w Szczytnie doszło do wypadku. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 41-letni rowerzysta nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku, czego zderzył się z pojazdem marki Citroen, którym poruszała się 47-letnia kobieta. Kierująca pojazdem osobowym była trzeźwa. Rowerzysta z uwagi na poniesione obrażenia został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w celu udzielenia mu stosownej pomocy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę 15 kwietnia około godziny 07:00 na ulicy Szczycieńskiej w Dźwierzutach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki toyota. Za kierownicą auta siedział 46-letni mieszkaniec Szczytna. Mundurowi zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę 22 kwietnia po godzinie 17 na terenie Szczytna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. 20-letni mieszkaniec Olsztyna kierujący pojazdem osobowym marki Audi nieprawidłowo zmieniał pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem BMW. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, do którego nie mieli uwag. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym oraz zostały nałożone na niego punkty karne.

Sobotnią noc 22 kwietnia z promilami w organizmie zaczął 75-letni mężczyzna i nie było by w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w takim stanie kierował pojazdem osobowym marki Seat. Mężczyzna został ujawniony przez szczycieńskich funkcjonariuszy Policji na terenie Gminy Wielbark podczas kontroli drogowej. Stan upojenia alkoholowego tego kierującego był tak silny, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań, a sobotnią noc spędził
w policyjnej celi.

W niedzielę w nocy 23 kwietnia w miejscowości Marksewo doszło do zdarzenia drogowego pojazdu osobowego marki Opel ze zwierzyną leśną, która wybiegła z lasu na drogę. 37-letni kierujący był trzeźwy. W skutek tego zdarzenia nie doznał obrażeń.

 

źródło: KPP w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *