SZCZYTNO. Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

Szczycieńscy policjanci po raz kolejny przypominają, że wobec kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i tym samym powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie będzie żadnej taryfy ulgowej. W najbliższym czasie przekonają się o tym kierowcy, którzy w miniony weekend wsiedli za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania oraz wypitego wcześniej alkoholu. Odpowiedzialności prawnej nie uniknie również kierująca bmw, która w obszarze zabudowanym pędziła 109 km/h. Policjanci pracowali też na miejscu dwóch kolizji drogowych na ulicy Polskiej w Szczytnie.

W czwartek 13 kwietnia około godziny 15:30 na ulicy Polskiej w Szczytnie doszło do kolizji drogowej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierująca pojazdem audi, 28-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, skręcając w lewo uderzyła w pojazd marki scania, którym kierował 32-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Funkcjonariusze nałożyli na 28-latkę mandat karny.

W piątek 14 kwietnia około godziny 17:00 na ulicy Polskiej w Szczytnie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru i pojazdu osobowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący motorowerem barton, 69-letni mieszkaniec Szczytna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył auta marki opel, którym kierowała 21-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli na sprawcę zdarzenia drogowego mandat karny

W sobotę 15 kwietnia około godziny 07:00 na ulicy Szczycieńskiej w Dźwierzutach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki toyota. Za kierownicą auta siedział 46-letni mieszkaniec Szczytna. Mundurowi zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W niedzielę 16 kwietnia około godziny 04:30 policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki audi. Pojazdem kierował 56-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że 56-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawę mężczyzny mundurowi skierowali do sądu. Odpowie on za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w niedzielę 16 kwietnia około godziny 12:00 na ulicy Polnej Świętajnie policjanci szczycieńskiej „drogówki” kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy w obszarze zabudowanym i ujawnili w tym zakresie rażące wykroczenie kierowcy bmw. Na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, kierowane przez kobietę auto pędziło z prędkością 109 km/h. Funkcjonariusze natychmiast przerwali kobiecie brawurową jazdę. Siedząca za kierownicą 44-letnia mieszkanka woj. pomorskiego poniosła konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 44-latka odpowie przed sądem.

W poniedziałek 17 kwietnia około godziny 03:00 na ulicy Chodkiewicza w Wielbarku policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zauważyli pojazd marki audi, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił i zatrzymał się na poboczu. Za kierownicą auta siedział 22-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. W pojeździe znajdowali się również pasażerowie, 24-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego oraz 23-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Mundurowi poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 22-latek odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, rozwagi i zdrowego rozsądku na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

fot. poglądowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *