ŚWIĘTAJNO. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku

Sąd na wniosek prokuratora i śledczych tymczasowo aresztował 26-letniego mężczyznę, który włamywał się wielokrotnie do budynków w gminie Świętajno. Recydywistę namierzyli i zatrzymali szczycieńscy kryminalni, którzy udowodnili mu szereg popełnionych przestępstw. 26-Latek na 3 miesiące trafił do aresztu.

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem 26-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Od kwietnia do czerwca br. aż pięciokrotnie włamywał się m.in. do domków letniskowych, domu oraz lokalu gastronomicznego. Łupem złodzieja padły lornetki, latarki, okulary, powerbanki, podgrzewacze do tytoniu, wędki, a nawet… woda mineralna.

W czerwcu br. 26-latek wszedł do niezamkniętego lokalu gastronomicznego, z którego ukradł pieniądze oraz prawie 90 paczek papierosów. Łączna wartość strat to ponad 9,5 tys. złotych.

W ramach dochodzenia śledczy zebrali szereg dowodów, a kryminalni namierzyli i w miniony czwartek (22.06.2023r.) zatrzymali 26-latka na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 5 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu do 15  lat pozbawienia wolności.

zdjęcie poglądowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *