SZCZYTNO. Podsumowanie weekendu na szczycieńskich drogach

Szczycieńscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 53, między Szczytnem, a Pasymiem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki ford. Trzy osoby trafiły do szpitala. W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali kierującego na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów oraz pracowali na miejscu kolizji drogowej w Jęczniku.

W piątek (23.06.2023r.) około godziny 10:00 na krajowej 53, między Dąbrowami, a Rozogami policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd mitsubishi. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 40-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązuje go od lutego 2021 roku przez kolejne 36 miesięcy. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W niedzielę (25.06.2023r.) około godziny 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 53, między Szczytnem, a Pasymiem. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący toyota, 71-letni mężczyzna z Olsztyna, wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi ford, którym kierował 19-letni mieszkaniec gm. Pasym. Kierowcy byli trzeźwi. Samochodami podróżowały łącznie 4 osoby, 3 zostały przetransportowane do szpitala. Teraz szczycieńscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Tego samego dnia (25.06.2023r.) około godziny 18:00 doszło również do kolizji drogowej w miejscowości Jęcznik. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca oplem, 73-letnia mieszkanka Szczytna, podczas wyprzedzania zderzyła się z pojazdem marki volkswagen, którym kierowała 19-letnia powiatu lidzbarskiego. Kobiety były trzeźwe i nie odniosły obrażeń. Funkcjonariusze nałożyli na 73-latkę mandat karny.

fot. KPP w Szczytnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *